«فَبَشِّرْ عِبَادِ  الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ» ( زمر: 17،18)

 

 RSS چیست؟


مخفف Rich Site Summary به معنی "چکیده سایت" یا "مختصر و مفید سایت" است و به شما امکان می‌دهد تا از آخرین خبرها و عناوین سایت و یا وبلاگهای مورد علاقه خود با خبر باشید، بدون آنکه نیازی داشته باشید به آنها سر بزنید.

کاربردهای اصلی RSS دو مورد زیر هستند:

  •     نمایش تازه‌ترین عناوین وب سایت‌های دیگر در وب سایت خود و یا بالعکس (اشتراک مطالب جدید)
  •     دریافت جدیدترین مطالب سایت‌های مورد علاقه با استفاده از نرم‌افزارهای ویژه (وبگردی با کارآیی بیشتر)


بدون وجود RSS شما باید هر روز سایت‌های مورد علاقه خود را چک کنید تا بتوانید از تازه‌های آنها با خبر شوید. اما با این تکنولوژی، شما، RSS چندین سایت را در یک برنامه RSS aggregator یا (RSS خوان) در کنار هم می‌بینیند و تایتل نوشته‌های اخیر سایت‌ها را بدون مراجعه به آنها مشاهده می‌کنید.

RSS Reader چیست؟

RSS Reader یک نرم‌افزار RSS خوان الکترونیکی است.
اکنون نرم‌افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند که می‌توان با دانلود آنها RSS خواند. اما به تازگی مرورگرهای اینترنتی نیز به سیستم RSS خوانی الکترونیکی مجهز شده‌اند. از نرم‌افزار‌های RSS خوان می‌توان به Thunderbird و Google Reader اشاره نمود.

 

***

RSS  بخش‌های سایت فرهنگی نیلوفر


برای دریافت لینک RSS هر کدام از بخش‌های مورد علاقه‌ خود در وب سایت فرهنگی نیلوفر، فقط کافی است روی نوشته یا آیکن RSS  در ستون سمت چپ بخش مورد نظرتان کلیک نمایید.

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 - «نیلوفر» جست و جوی  راهی به سوی صلح، تعالی و حقیقت است؛  حوزه فعالیت این وب سایت ، نشر و بازنشر آثار مرتبط به فرجامین دغدغه های آدمی و آرا و اندیشه هایی است که می کوشند بهبودی در حیات فردی و اجتماعی فراهم آورند.

- قبض و بسط فعالیت سایت در  طول سالیان گذشته، حسب اقتضائات روزگار و  وسع و مجال بوده است؛ در این سال ها به مصداق «آب دریا را اگر نتوان کشید، هم به قدر تشنگی باید چشید»، کوشیدیم تا آثاری منتخب از برخی اساتید و  اندیشمندان را گردآوری و منتشر نماییم.

- آنچه در اینجا نشر می یابد چه در بخش مقالات و چه در بخش نظرات، لزوما مورد تایید مدیر مسئول سایت نمی باشد؛ اما از آنجا که ما خود را ایستاده بر قله ی حقایق نمی دانیم و بر این باوریم که حقیقت را گزندی از آرای مخالف نیست و امکان انتشار آرای مخالف مستدل، تنها یک فرصت برای کشف، دانستن، راهنمایی و دستگیری فکری را فراهم می آورد، لذا نمی توانیم مانع از  انتشار  آرای مستدل ناقدان در این سایت شویم. 

- «نیلوفر»،  وب سایت رسمی هیچ یک از  اساتیدو دانشوران دارای اثر در این سایت نیست  و  مسئولیتی از ناحیه نوع فعالیت این سایت متوجه آنان نمی باشد.

- «نیلوفر»، وب سایت مستقل غیردولتی است که با اهتمام شخصی فعالیت می نماید و امید است که خدمتی هر چند کوچک  برای بسط اندیشه و خردورزی و  تفاهم در این سرزمین به شمار آید.

 

خدایا چنان کن سرانجام کار                 تو خشنود باشی و ما رستگار

 

تماس با  ما : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید