همایش مهر مولانا با سخنرانی مصطفی ملکیان برگزار می‌شود

ششمین همایش مهر مولانا با سخنرانی استاد مصطفی ملکیان در روز پنجنشنبه ۸ مهرماه برگزار می‌شود. “مهر مولانا” نام همایشی است که از مهرماه سال ۱۳۹۰، هر ساله در روز تولد مولانا جلال الدین رومی توسط “موسسه فرهنگی هنری سروش مولانا” برگزار می شود. این همایش در طی مسیر شش ساله خود فراز و فرودهای زیادی طی کرده و مخاطبان…

ششمین همایش مهر مولانا با سخنرانی استاد مصطفی ملکیان در روز پنجنشنبه ۸ مهرماه برگزار می‌شود. “مهر مولانا” نام همایشی است که از مهرماه سال ۱۳۹۰، هر ساله در روز تولد مولانا جلال الدین رومی توسط “موسسه فرهنگی هنری سروش مولانا” برگزار می شود. این همایش در طی مسیر شش ساله خود فراز و فرودهای زیادی طی کرده و مخاطبان بسیاری یافته است. زمانی به مهر در نظام اندیشگانی مولانا پرداخته و مدتی به نظام اخلاقی این عارف بزرگ.

 

امسال هم طبق روال پنج سال گذشته “مهر مولانا” همزمان با زادروز این عارف نامی و با عنوان فرعی “ما و مولانا” برگزار می شود. ششمین همایش مهر مولانا بر آن است تا به مواجهه ما با مولانا بپردازد، از این رو مصطفی ملکیان به این سوال پاسخ خواهد داد که مولانا از آنِ کیست و نصرالله پورجوادی در باب حکیم یا صوفی بودن جلال الدین سخن می گوید. همچنین عطا انزلی (استاد یار دانشگاه میدلبری آمریکا) از مولانا در گذر زمان سخن خواهد گفت. او به این می پردازد که مولانایی که در سنت تصوف خانقاهی جای داشته است امروز چه نقشی در عرفان جهانی دارد.

ششمین همایش مهر مولانا با همکاری پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی، پنج شنبه، هشتم مهرماه در تالار فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی برگزار می شود. این تالار واقع در خیابان انقلاب، حد فاصل فلسطین و چهارراه ولیعصر، نبش خیابان برادران مظفر (جنوبی) واقع شده است. قابل ذکر است که ورود برای عموم مخاطبان آزاد و رایگان است.

 


برای اطلاعات بیشتر می توانید با روابط عمومی موسسه سروش مولانا به شماره های ۸۸۲۵۳۷۱۹ و ۸۸۲۵۵۲۰۴ تماس بگیرید

۰ ۰ آرا
ارزیابی شما

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

عضویت
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه ی نظرات
دریا
دریا
مهر ۲, ۱۳۹۵ ۸:۲۷ ق٫ظ

با تشکر از اطلاع رسانی نیلوفر گرامی.

1
0
دیدگاه خود را با نویسنده و خوانندگان در میان بگذاریدx