کارنامه عزت‌الله فولادوند با حضور استاد ملکیان بررسی می‌شود

 نشست «بررسی کارنامه عزت الله فولادوند» از سلسله نشست‌های علمی گروه تاریخ و همکاری میان رشته‌ای پژوهشکده تاریخ اسلام برگزار می‌شود. در این نشست عزت‌الله فولادوند، مصطفی ملکیان، حسینعلی نوذری، محمد مالجو و داریوش رحمانیان حضور دارند و سخنرانی می‌کنند. این نشست سه‌شنبه ۱۹ خردادماه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در پژوهشکده تاریخ اسلام به نشانی تهران، خیابان شهید عباس‌پور،…

 نشست «بررسی کارنامه عزت الله فولادوند» از سلسله نشست‌های علمی گروه تاریخ و همکاری میان رشته‌ای پژوهشکده تاریخ اسلام برگزار می‌شود. در این نشست عزت‌الله فولادوند، مصطفی ملکیان، حسینعلی نوذری، محمد مالجو و داریوش رحمانیان حضور دارند و سخنرانی می‌کنند. این نشست سه‌شنبه ۱۹ خردادماه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در پژوهشکده تاریخ اسلام به نشانی تهران، خیابان شهید عباس‌پور، خیابان رستگاران، کوچه شهروز شرقی، شماره ۹ برپا می‌شود.

+خبر تکمیلی: استاد ملکیان در مراسم “بررسی کارنامه عزت الله فولادوند” سخنرانی نخواهد داشت

 عزت‌الله فولادوند (متولد ۱۳۱۴ در اصفهان)، مترجم آثار فیلسوفان صاحب نام در ایران است. پدرش قاضی دادگستری بود. او پس از گذراندن تحصیلات پایه در تهران، ابتدا برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت و به علت برخی مشکلات دوباره به ایران بازگشت و دوره دبیرستان را به پایان رسانید. سپس به پاریس رفت و در آنجا به مدت دو سال مشغولِ تحصیل در رشته پزشکی شد. پس از مطالعه کتابِ مسائل فلسفه اثر برتراند راسل پزشکی را رها کرد و برای تحصیلِ دانشِ فلسفه عازمِ آمریکا شد و دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای فلسفه را در دانشگاه کلمبیا گذراند. از استادان او می‌توان به آرتور دانتو، رابرت کامینگ و سیدنی مورگن بسر اشاره کرد.

عزت‌الله فولادوند از سال ۱۳۴۳ تا ۱۳۵۹ در سمت‌های مختلف در شرکت ملی نفت ایران و وزارت امور اقتصادی و دارایی مشغول به کار بوده‌ است. در کنار فعالیت‌های شغلی، به فعالیت‌های فرهنگی نیز پرداخت و چندین ترجمه از او در همان سال‌ها منتشر شد. ترجمه کتاب‌های «فلسفه کانت» و «آگاهی و جامعه» به ترتیب در دوره‌های هشتم و نهم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برگزیده شده‌اند.

 

در این ارتباط:

+ خیر تکمیلی: استاد ملکیان در مراسم “بررسی کارنامه عزت الله فولادوند” سخنرانی نخواهد داشت

۰ ۰ آرا
ارزیابی شما

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

عضویت
اطلاع از
guest

0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه ی نظرات
0
دیدگاه خود را با نویسنده و خوانندگان در میان بگذاریدx